1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Home > Genel > Başarısızlığı Başarmak

Başarısızlığı Başarmak

Başarısızlık kelimesinden nefret edenler, lakin hayattaki tek başarıları başarısızlık olanlar için şahsımı irdeleyerek anlatmak istediklerim var.

Başarmak Kelimesine O Kadar Açız Ki!

Yaşım 22’lere geldin mi fark ettim ki 22 yaşına kadar gösterilen, anlatılan, dertlenilen çoğu şey aslında o kadar yersiz ve anlamsız ki..

Farkında olmadan geçen yıllarımın içinde boşa geçen dakikalar, saatler, günler, aylar ve hatta yıllar var. Bir sene, iki sene zaman verdiğiniz ve sonrasında harcınılan zamanla gelinen noktaya baktığınızda sizi üzecek bir sonuç ortaya çıkabiliyor.

Sevdikleriniz, zaman verdikleriniz ve dönüp en son baktığınız da yanınızda kimselerin olmayışı veya bir başarınızın olmadığını hissetmek sizi yılmaya bir adım daha yaklaştırıyor. Kimileri vardır bu süreçte kendini daha güçlü filan hissettiğini söyler tamamen kendini avutma olarak görüyorum. Boşa geçen bir dakikadan daha değerli birşey olduğunu düşünmüyorum. Bu boşa geçen zamanların veya boşa uğraşılmış olan işlerin sonucu olarak yararlı olan tek şey sanırım bunu farkedip oturup şu satırları yazmak oluyor.

başarılı insanlar

 

Hayallerine Ulaşmak İçin Ne Kadar Dürüstsün

Herkes hayalleri ile yaşıyor öyle yada böyle. Bir şekilde bir hayalin peşinden koşuyoruz. Beynimiz gün içinde bile tamamen hayallerimizin yönlendirmesi ile hareket ediyor olabilir mi ? Arkadaşına mesaj atarken bile arka planda bir hayal olabilir mi ? Ve arkadaşınla konuşmanda seni mutlu eden şey hayaline kavuşuyor olman mı ?

İnsanların mutluluk kaynağını tamamen hayaller olarak görüyorum. Ülke’nin ve Dünya’nın başarılı insanları bile bir hayal ile yola çıkmış. Fakat hayal edilen şeyi başardıktan sonra mutsuz olabilmekte mümkün. Bunun sebebi ise tamamen başı boş hayaller. Çok param olsun. Şu model bir arabam olsun. Şurada bir ev burada bir yazlık olsun. Maddi hayalleriniz hepsi hüsranla sonuçlanacaktır. Buna kesin emin olabilirsiniz. Çünkü hayal denilen şey elle tutulur gözle görülür birşey değil. Siz bunu bir maddiyata bağlarsanız bunun sevinci çok fazla olmayacaktır. Anlık mutlulukların getirdiği uzun soluklu mutsuzluklar çıkacaktır karşınıza.

Etrafınızda ki İnsanların Başarısını İzlerken Canınız Yanacak

Başarma hırsı olan insanlar etrafında kim olursa olsun kişinin başarısını gördükçe başarısızlığını derinlemesine hissedecektir. Başarısız olduğunuzu fark ettiğiniz zaman çok geç olmayacaktır. Aslında başarmak için bir çok zamanınız vardır lakin buna mental gücünüz ve hadi kalk diyebilecek kadar cesaretiniz olmayabilir. Bu cesareti toplamak için yapacağınız en mantıklı şey doğru hayale odaklanıp net bir kararla harekete geçmek.

İnsanların Hayallerini Seyrediyorum

Çevremde beraber yola çıktığım veya yolumuzun bir şekilde kesiştiği dostlarıma bakınca arafta kalan bir benim gibi geliyor. Lakin sakince düşündüğümde konuşmalarımız ve hayatı yönlendirme şekillerine baktığımda fark ediyorum ki sadece hayallerine gittiler. Kanka ben büyük bi kaleci olmak istiyorum, milli takım hayalim var. Evet şu an milli takımda. Kanka ben medya işi yapıcam ve kafamda biraz projem var. Evet her gün sosyal sorumluluk videoları ile Instagram’da karşılaşıyorum. Lakin bu satırları kıskançlıktan yazmıyorum. Şunu fark ediyorum net ve sivri hayalleriniz olması gerekiyor. Hayal tek giden yol bir kaç adet olabilir. Fakat hayalin net varışı noktası belli olması gerekiyor. Hayalinize giderken hayalinizin derecesini arttırabilirsiniz. Önemli olan dediğim gibi o sivrilikte kalabilmeniz.

başarı-merdüvenini-çıkmak

Hepinizin bu sivrilikte kalabilmesi dileğiyle sizlere lütfen vazgeçmeyin demek istiyorum. Yeri geldin mi de vazgeçmekten korkmadan hayallerinizi tıkayan ve barikat oluşturan şeylerden vazgeçin. Bunlar eğerki vazgeçilmesi sizlere ileriye dönük mutsuzluk getirmeyecekse.

Okumayı sevmeyen bir millete yazı yazmak yerine video çekip anlatmak isterdim lakin belki bir zaman bu satırları okuyacak ve okumayı sevecek nesilde bir hayalim…

About Emin Polat

Önerilen Makale

Google Yerel Rehber Nedir ? Nasıl Olunur ?

Her geçen gün daha hızlı büyüyen online mecraların en güçlüsü Google. Google’ın gittikçe meşhur olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir